Krajtroter.pl

  • wycieczka

Karty turystyczne z rabatami

Łatwiejsze podróżowanie z rabatową kartą turystycznąZwiedzanie staje się od razu dużo bardziej przyjemne, jeżeli ma się pomoc. Taką stanowi Turystyczna Karta Rabatowa. Nie tylko proponuje turyście wiele udogodnień cenowych, ale również organizacyjnych. Podróżnik zyskuje wsparcie, z którego w każdej chwili może skorzystać, aby zwiedzić wybrane miasto czy państwo w komfortowy sposób. Wybrane miasta Europy, które dołączyły do tego programu dają możliwość turystom za konkretną opłatą dotrzeć do wszystkich największych atrakcji turystycznych. Turystyczną Kartę Rabatową do wielu europejskich miast znajdziesz tutaj: https://tuitamworld.rgi.ticketbar.eu/pl/online-city-pass/.

Jak działa Turystyczna Karta Rabatowa?

Turystyczna Karta Rabatowa dostępna jest w formie aplikacji na smartfona. Dostępna jest tam karta ze specjalnym kodem kreskowym, który należy zeskanować podczas wejścia do muzeum czy innego zabytku. Kupując kartę, należy podać dokładny termin przyjazdu do wybranego miasta. Zakupu można dokonać z dnia na dzień, dlatego nie będzie z tym większych problemów, nawet jeżeli podróż jest niespodziewana.

Co zyskasz na posiadaniu Turystycznej Karty Rabatowej?

  • Wstęp do wielu miejsc bez kolejek.
  • W cenie zakupu karty wiele atrakcji.
  • Możliwość skorzystania z wliczonego w cenę transportu z lotniska lub dworca do miejsca zakwaterowania.
  • Wiele atrakcyjnych rabatów do najważniejszych atrakcji.
  • Możliwość zakupu karty przez internet, a jest ona dostępna na smartfonie w bardzo wygodnej aplikacji.

Każde miasto ma inny zakres ofertowy, jeżeli chodzi o Turystyczną Kartę Rabatową. Na przykład, kupując kartę na zwiedzanie Rzymu, zyskujesz bezpłatny bilet do Koloseum, a także wstęp bez kolejki do Bazyliki św. Piotra i Pawła. Przed wyjazdem do konkretnego europejskiego miasta warto zapoznać się z ofertą kart turystycznych, ponieważ wiele z nich proponuje szereg atrakcyjnych rabatów. Są one warte swojej ceny.

Inne, wybrane podróżnicze karty zniżkowe

Turystyczna Karta Rabatowa nie jest jedyną, z której turysta może skorzystać podczas swoich podróży:

  • Karta ISIC. Rozwinięciem tego skrótu jest International Student Identity Card. Jest to międzynarodowy dokument, z którego może korzystać każdy student, aby zyskać wiele zniżek podczas zwiedzania. Karta została objęta patronatem UNESCO i jest respektowana wszędzie tam, gdzie legitymacje polskich uczelni nie są brane pod uwagę. Studenci także podczas zwiedzania Polski mogą skorzystać z wielu atrakcyjnych rabatów, w ponad 5 tysiącach różnych miejsc. Dostępna jest w kilku wariantach, m.in. ISIC PTSM będąca formą członkostwa w Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych. Upoważnia do skorzystania ze zniżek w schroniskach młodzieżowych na terenie Polski, jak i całego świata. Lista różnych zniżek dla studentów jest bardzo okazała, a ze wszystkimi informacjami na jej temat możesz zapoznać się na https://www.isic.pl/pl/.
  • Jest to organizacja charytatywna, która wchodzi w skład Hostelling International, firmy oferującej noclegi na całym świecie. Posiadając tę kartę, masz prawo do 10% zniżki w ponad 4 tysiącach miejsc noclegowych w 80 krajach. Szczegóły na temat jej działania znajdziesz na https://www.yha.org.uk/.
  • Karta Euro26. Jej nazwa jest nieco myląca, ponieważ mogą z niej korzystać osoby do 30 roku życia. Upoważnia do wielu atrakcyjnych zniżek na szereg usług, zarówno na wyżywienie, nocleg, transportu, jak i zwiedzanie. Karta respektowana jest w wielu krajach, m.in. w Belgii, Polsce, Portugalii, Irlandii, Anglii i na Ukrainie. Więcej szczegółów znajdziesz na https://euro26.pl/.