Krajtroter.pl

  • wycieczka

Wyjazdy grupowe a finanse

Planując wyjazd grupowy trzeba mieć przede wszystkim świadomość tego, że jest to bardzo opłacalna inwestycja, pozwalająca na skorzystanie z wielu zniżek, jak i zaplanowanie bardzo ciekawej, jak i taniej podróży. Jak to możliwe?

Podstawa to dobra organizacja

Ustalenie jednego środka komunikacji jest bardzo wygodne, a ponadto pozwoli na zapanowanie nad chaosem. Jeżeli ustalicie, że wszystkie informacje na temat wyjazdu będziecie przekazywali na grupie facebookowej, każdy z uczestników wyprawy znajdzie tam wszystkie potrzebne wiadomości. Bez chaosu dotrze do informacji, które są dla niego przydatne.

Finanse pod kontrolą, czyli zarządzanie wydatkami w grupie

Im więcej osób, tym pod względem finansowym robi się większe zamieszanie. Najlepiej, gdyby jedna osoba płaciła za wszystkie rezerwacje z góry, a następnie po okazaniu faktur, pozostali członkowie będą mogli jej za wszystko zwrócić.

Bilety na środki transportu

Pierwszym, o czym musicie pomyśleć jest znalezienie środka transportu, którym tanio, a jednocześnie sprawnie i w wybranym terminie dotrzecie do celu swojej podróży. Najlepiej, gdyby bilet kupowała dla wszystkich jedna osoba. Zwiększycie dzięki temu swoje szanse zarówno na atrakcyjny rabat dla grup, a także na siedzenie obok siebie w autobusie, samolocie czy pociągu.

Dogodne opcje zakwaterowania

Wszystkie możliwości noclegowe warto wziąć pod uwagę, gdy planujesz wyjazd grupowy. Najtańszą opcją jest zarezerwowanie pokoju wieloosobowego, w którym każdy będzie miał swoje łóżko. Dostępne są także dla grup atrakcyjne apartamenty z kuchnią i wszelkimi udogodnieniami. Warto jednak skontaktować się z właścicielami obiektów noclegowych telefonicznie, aby porozmawiać o zniżce dla grupy czy dodatkowych gratisach wynikających z tego, że w jednym terminie w ich pensjonacie czy hotelu zjawi się 5-10 osób. Zwykle właściciele przystają na takie sugestie i udzielają bardzo atrakcyjnych rabatów pozwalających na obniżenie cen noclegu na osobę.

Zwiedzanie większą grupą po prostu się opłaca

Większe grupy są najczęściej wpuszczane do muzeum czy innych obiektów zabytkowych znacznie szybciej. Dużo łatwiej jest uformować grupę do zwiedzania z przewodnikiem, gdy już ta podstawowa ma na przykład 7 osób. Można również liczyć na zniżki wynikające z możliwości kupienia grupowej wejściówki.

Atrakcyjne zniżki na wyjazdy grupowe możesz znaleźć również na stronie https://www.groupon.pl/getaways.