Krajtroter.pl

  • wycieczka

Jak znaleźć tani nocleg w centrum miasta?

Jeżeli wiesz już, gdzie chcesz jechać, nie pozostaje nic innego, jak znaleźć odpowiedni (i tani!) nocleg. Nawet w ostatniej chwili przed wyjazdem masz szansę zabukować miejsce w samym centrum miasta, a jednocześnie nie wydając na to fortuny.

Hostel ratunkiem podczas nagłych wyjazdów

hostelFajne, a jednocześnie korzystne cenowo noclegi proponują hostele, które zwykle znajdują się w samym centrum dużych miast. Ich właściciele prześcigają się w pomysłach, w jaki sposób przyciągnąć nowych klientów i zainteresować ich swoją ofertą. Największym plusem hosteli są niewygórowane ceny, całkiem dobre warunki (często pokoje mają prywatne łazienki), a w dodatku ich odległość od centrum miasta i największych atrakcji jest niewielka. Lepszego noclegu żaden turysta nie potrzebuje.

 

Niewielka opłata za nocleg? To możliwe!

Znasz serwis Airbnb.com? Jeżeli nie, czas się z nim zaznajomić. Jest to strona skupiająca same tanie noclegi od prywatnych właścicieli, a także od studentów, którzy na czas wyjazdu do domu rodzinnego chcą podnająć swój pokój, aby sobie nieco dorobić. Wystarczy, że założysz na stronie konto i napiszesz wiadomość prywatną do osoby, u której nocleg jest dla Ciebie interesujący, a naprawdę za niewielką opłatą możesz wynająć pokój na cały pobyt.

Informacje o tanich noclegach w biurach informacji turystycznej

Przybywając do danego miasta, ale nie mając w nim zarezerwowanego noclegu, możesz zgłosić się po poradę do biura informacji turystycznej. Pracujące tam osoby udzielą informacji, gdzie możesz znaleźć tani, a jednocześnie komfortowy nocleg. Mają do dyspozycji zwykle wiele ofert od lokalnych właścicieli hosteli, dlatego będą w stanie zaproponować coś dopasowanego do Twojego budżetu.

Szukaj noclegów na Gruponie

Tani nocleg można znaleźć przez internet Dobrze znana wielu internautom strona Groupon.pl skupia wiele zniżek i promocji na konkretne noclegi zarówno w Polsce, jak i w zagranicznych krajach. Właściciele hoteli i innych obiektów noclegowych zamieszczają tutaj swoje oferty w ciekawych pakietach pozwalających na zapewnienie sobie naprawdę atrakcyjnego noclegu w niskiej cenie. Zwykle, można tu znaleźć oferty od początkujących osób działających na rynku hotelarskim, ale nie oznacza to, że nie będą oni w stanie zapewnić klientom odpowiedniego komfortu. Wręcz przeciwnie. Dopiero rozpoczynając działalność, wiele osób bardzo stara się, aby zachwycić klienta. To daje szansę na dalsze polecenia, a także na powrót klienta znów za jakiś czas.

Couchsufring szansą na darmowy nocleg

Nie chcesz ani grosza zapłacić za nocleg? Opcją dla Ciebie jest couchsurfing. Ta forma nocowania polega na udostępnianiu przez osoby prywatne miejsca w swoim domu dla osób podróżujących i zainteresowanych darmowym noclegiem. Dla wielu osób jest to szansa na poznanie nowej kultury, wielu nowych ludzi, jak i spróbowanie całkiem innej formy podróżowania. Noclegów w ten sposób możesz szukać na Couchsurfing.com.