Krajtroter.pl

  • wycieczka

Latanie może być tanie

Podróżowanie samolotem może być tanieSamoloty dają szansę na szybkie dotarcie do celu, ale niestety ceny biletów proponowane przez linie lotnicze często są bardzo wysokie. Każdy chciałby natomiast latać za przysłowiowe grosze. Niekiedy jest to możliwe, szczególnie, gdy uda się natrafić na naprawdę ciekawe oferty i wie się, kiedy ich szukać. Wystarczy zdobyć w tym zakresie odpowiednią wiedzę, a tanie latanie będzie jak najbardziej możliwe.

 

Podróżuj poza sezonem

Podstawową wskazówką, o której musisz pamiętać jest planowanie wyjazdów poza sezonem i na pewno nie w długie weekendy oraz święta. W tych okresach bilety lotnicze są ekstremalnie drogie, nawet jeżeli zarezerwujesz miejsce z dużym wyprzedzeniem. Wybierając mniej oblegane terminy będziesz w stanie zaoszczędzić naprawdę bardzo dużo i tanim kosztem dotrzeć do celu.

Zapisz się do newslettera

Linie lotnicze, a także strony zajmujące się dystrybucją biletów lotniczych przygotowują dla swoich klientów newslettery, czyli pliki przesyłane drogą e-mailową, w których można znaleźć zarówno ciekawe promocje i zniżki na bilety lotnicze, jak i wskazówki, jak szukać tanich lotów. Już samo zapisanie się do newslettera pozwala na skorzystanie ze zniżki, np. 10% na zakup biletu lotniczego.

Podróżuj do dużych i z dużych miast

Im większe lotnisko, tym cena biletów spada. Jest to powszechna praktyka wynikająca z konkurowania poszczególnych linii lotniczych. Aby przyciągnąć do siebie klientów, muszą decydować się na znacznie okazalsze promocje. Na małych lotniskach na pewno tego nie zauważysz, ponieważ jest tam znacznie mniej linii lotniczych do wyboru, a tym samym to klienci muszą zdać się na dobrą wolę przewoźników.

Kupuj bilety lotnicze w konkretnych godzinach

Okazuje się, że linie lotnicze mają system umieszczania w serwisach promocji na bilety. W konkretnych godzinach można wtedy kupić bilet znacznie taniej. Obecnie popularnym trendem jest występowanie rabatów między 8 a 18 w ciągu dnia. Oczywiście, promocje nie zdarzają się codziennie. Mogą pojawić się na przykład w poniedziałek o 14, albo w czwartek o 8:30. Będąc wytrwałym i cierpliwym, można jednak natrafić na naprawdę ciekawą ofertę. Wystarczy kilka razy dziennie sprawdzać ofertę linii lotniczych, a okazję uda się uchwycić.

Tanie loty znajdziesz m.in. na Skyscanner.pl.