Email: Hasło:
Zaloguj się
Zapomniałem hasłaRejestracja
Menu
Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach - zdjęcie 1

Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach

10% zniżki na bilety do Kompleksu Świętokrzyska Polana
Oszczędzasz np. 7.20 zł na 2 biletach normalnych
Zamów Kartę Krajtroter Teraz
Kompleks Świętokrzyska Polana to doskonałe miejsce dla całej rodziny. Wielkie akwaria Oceanika, Park Miniatur Świętokrzysko, Kraina Zabawy to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na wielkiej polanie w Chrustach koło Kielc.
Największym obiektem Kompleksu jest Oceanika, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z całego świata, a łączna objętość wody to 250 000 litrów. Jest też najbogatszą wystawą ryb akwariowych w Polsce.
W kilku wielkich zbiornikach znalazły się ryby z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z różnych części świata. Jest m. in. akwarium z biotopem Azji, w którym pływają sumy pangi, tołpygi, sum ludojad oraz kilka gatunków, które wyginęły już w warunkach naturalnych. Wśród ryb z Ameryki Południowej są bardzo rzadkie sumy, pielęgnice czy prapłaziec- ryba dwudyszna, której przodkowie dali początek dominacji czworonożnych zwierząt na suchym lądzie.
 
W Oceanice znalazł się też zbiornik z rybami z jeziora Malawi, a w nim 50 gatunków kolorowych ryb o różnych wzorach, a także akwarium z niezwykłymi rybami rafowymi. Jest akwarium z rybami z szelfu kontynentalnego, w którym pływa m.in. Rocha swoim kształtem przypominająca gitarę, żarłacze- czarnopłetwy i gruby, a także Ognica pstra o silnym jadzie powodującym ogromny ból po ukłuciu kolcem jadowym.
 
Wyjątkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest niecka z tzw. akwarium dotykowym, w którym można samodzielnie nakarmić ryby.
Oprócz ryb jest też wiele innych wodnych stworzeń, m.in. azjatyckie jaszczurki, żółwie, traszki chińskie, czy zwierzęta zamieszkujące las namorzynowy. Są też zbiorniki z ośmiornicami, łodzikami, krabami japońskimi i meduzami.
Dodatkowo na wszystkich, którzy chcieliby na własnej skórze poczuć, jak maleńkie rybki robią masaż i poprawiają krążenie, w Oceanice czekają rybki Garra Rufa, które za pomocą swoich przyssawek oczyszczają skórę i łaskocząc wykonują delikatny masaż.
Z myślą o dzieciach powstała Kraina Zabawy, czyli plac zabaw z wielkimi dmuchańcami i karuzelą. Wszystkie atrakcje zostały utrzymane w charakterze podwodnego świata. Są wielkie zjeżdżalnie, ruchomy statek, olbrzymie kule i kilka mniejszych dmuchanych obiektów dla najmłodszych dzieci.
Oprócz tego w specjalnym basenie można popływać kolorowymi łódeczkami, a na najwyższym występującym w Polsce 8-metrowym eurobungee, skakać na wysokość nawet 11 metrów.
W Kompleksie nie zabrakło też zwierząt. W Brzozowej Zagrodzie na dzieci czekają owieczki, świnki wietnamskie, króliki i pawie, do których można podejść, a nawet nakarmić.
Dla miłośników historii powstał Park Miniatur Świętokrzysko, w którym znalazło się 20 najsłynniejszych obiektów z całego województwa świętokrzyskiego. W skali 1:20 odtworzone zostały tam zamki, pałace, kościoły i zabytki techniczne. Pokazano je tak, jak wyglądały w latach swojej świetności. Zwiedzający będą mogli choć przez chwilę poczuć się jakby przenieśli się w czasie.
Na terenie Kompleksu znajduje się kilka punktów gastronomicznych. Dla amatorów domowych obiadów i polskiej kuchni powstało Bistro Co Nieco oferujące dania w formie bufetu. Każdy może tutaj skomponować swój własny posiłek. Miłośnicy potraw z grilla znajdą swoje ulubione przysmaki w drewnianym Grill Barze, a goście szukający szybkich dań i przekąsek na ciepło i na zimno mogą ich spróbować w Barze Mesa.

Powstał tu też Park Linowy z dwiema trasami o różnym stopniu trudności, jedna dla dzieci do lat 7 oraz druga dla starszych.
W Kompleksie odbywają się różne warsztaty, weekendy tematyczne i imprezy dla całych rodzin. Można tu zostać na dłużej korzystając z nowocześnie urządzonych pokoi w domkach lub pokoi hotelowych w budynku głównym.
Wszystkie informacje oraz cennik dostępne są na stronie www.swietokrzyskapolana.pl
 
Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach - zdjęcie 2
Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach - zdjęcie 3
Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach - zdjęcie 4
Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach - zdjęcie 5
Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach - zdjęcie 6

Adres i mapa

Chrusty , ul. Laskowa 95, Chrusty, Zagnańsk , woj. Świętokrzyskie
tel.: Tel. 41/ 260-50-60
http://swietokrzyskapolana.pl/cennik/info@swietokrzyskapolana.pl
Zamów Kartę Krajtroter Teraz